لابیاپلاستی و همه چیز درباره آن
دکتر فرح ابطحی » زیبایی دستگاه تناسلی » لابیاپلاستی و همه چیز درباره آن
مدت زمان مطالعه ۳۸ دقیقه

لابیاپلاستی و همه چیز درباره آن

این مقاله به معرفی بهترین جراح لابیاپلاستی در ساری و توضیح تمام موارد مربوط به جراحی لابیاپلاستی اختصاص دارد. در صورتی که شما نیز به قصد آشنایی بیشتر با جراحی لابیاپلاستی، که این روزها یکی از پرطرفدارترین اقدامات زیبایی زنان است را دارید، این مقاله می تواند یک راهنمای جامع و معتبر برای شما باشد.

بدون شک، داشتن یک اندام تناسلی زیبا ، بدون بیرون زدگی پوست اضافه و تیرگی بیش از اندازه حق شماست !! چرا که امروزه زیبایی اندام تناسلی برای خانم ها از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است و این مساله نقش به سزایی در اعتماد به نفس و لذت بردن از روابط زناشویی دارد . از این رو تصمیم گرفتیم تا بهترین تکنیک برای افزایش میل و اعتماد به نفس جنسی یعنی ” جراحی لابیاپلاستی ” را به شما عزیزان معرفی کنیم .

این عمل در تمام نقاط دنیا رایج بوده و طرفداران زیادی دارد و توسط بهترین متخصص زنان ساری نیز انجام می شود. علت استقبال از این عمل، رضایت بخش بودن نتیجه، افزایش اعتماد به نفس در فرد، بهبود روابط زناشویی و راحتی در انجام فعالیت های بدنی متقاضی می باشد، بطوری که لابیاپلاستی به دومین جراحی زیبایی پرطرفدار بعد از جراحی زیبایی بینی در ایران به شمار می رود.

جراحی لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی از عمل های رایج و پرطرفدار به شمار می رود که با هدف افزایش زیبایی واژن انجام می شود. در طی این عمل، پزشک اقدام به کوتاه کردن لابیاهای مینور واژن کرده که در نهایت باعث ایجاد ظاهری زیبا و قرینه در آلت تناسلی بانوان می شود.

جراحی لابیاپلاستی، بهترین و موفق ترین نوع جراحی زیبایی واژن است که با تمرکز بر حذف ایرادات موجود در ناحیه لابیاماژورها انجام می شود.

لابیاپلاستی آن دسته از جراحی های زنان است که بسیاری از خانم ها از مراجعه برای دریافت مشاوره نسبت به آن خجالت می کشند !!

باید بدانید که تنها شما نیستید که ناحیه تناسلی تیره و نازیبا دارید ، بسیاری از زنان ایرانی با نژاد های مختلفی که دارند ، بعد از دوران بلوغ دچار تیرگی در ناحیه تناسلی و البته بزرگ شدن لابیامینور خواهند بود . تغییرات سایز و رنگ در ناحیه تناسلی به صورت نا خود آگاه و بر اثر عوام وراثتی و ژنتیکی ایجاد می شود که جای هیچگونه ناراحتی و خجالت ندارد . از این رو از جانب بهترین جراح زیبایی واژن ساری توصیه می شود که حتما بدون ایجاد نگرانی در وجود خود از مشاوره های لازم برای از بین بردن نازیبایی ها در ناحیه شرمگاهی ، نهایت استفاده را ببرید.

بزرگی لابیای مینور، ظاهر ناخوشایندی به واژن می دهد و ممکن است باعث ایجاد احساس خجالت در برابر شریک جنسی شود.

طی مطالعه ای که در کشور سوئد و بر روی 500 خانم انجام شده است، نشان داده شده که لابیاپلاستی می تواند باعث بهبود روابط جنسی در زنان شود. در این تحقیق، 92% از زنان از نتایج عمل خود راضی بوده و ارگاسم در بیش از 50 % این زنان افزایش یافته است.

در واقع بهبود روابط جنسی، از اصلی ترین دلایل گرایش های زنان متاهل به عمل زیبایی لواژندر سراسر دنیا می باشد. سایر دلایل علمی شامل زیبایی، متقارن کردن لابیاها، افزایش میزان تحریک پذیری کلیتوریس و ارگاسم بیشتر، رفع درد، سوزش و خارش هنگام دوچرخه سواری و پوشیدن لباس های تنگ، رفع تیرگی لبه های داخلی واژن استفاده می شود و همچنین در زنانی که لابیا مینور بزرگ داشته و دچار عدم خروج ترشحات واژن و دچار عفونت های مکرر واژن هستند، برای درمان اقدام به لابیاپلاستی کرده که با نتایج رضایت بخشی همراه است.

افراد مناسب جراحی لابیاپلاستی

به طور کلی بهترین کاندید برای لابیاپلاستی کسی است که دچار بیرون زدگی لایبامینور شده باشد و از تیرگی این ناحیه احساس ناخوشایندی دارد.همچنین خانم هایی که می خواهند ورزش هایی مانند دوچرخه سواری و یا اسب سواری را انجام دهند گزینه های مناسبی هستند .

دلایل انجام عمل لابیاپلاستی

ممکن است مشکلاتی که در نهایت برای حل آن به جراح لابیاپلاستی مراجعه می نمایید، تنها به مسائل جنسی ختم نشود و دلایل دیگری برای انجام این عمل زیبایی داشته باشید، ایجاد بوی نا مطبوع در ناحیه تناسلی و یا احساس درد در زمان پوشیدن لباس های تنگ نیز عامل های آزاردهنده برای انجام لابیاپلاستی به شمار می روند .

دلایل زیادی برای بزرگ و آویزان شدن لابیا در زنان وجود دارد ، از جمله زایمان های متعدد ، پیر شدن ، فعالیت جنسی متعدد و در نهایت ژنتیک. بسیاری از زنانی که از بزرگ شدن لابیا رنج می برند ، در ورزش ، بهداشت ، عفونت ادراری ، فعالیت جنسی و سایر فعالیت های بدنی مشکل دارند. مورد دیگر نیز کاهش اعتماد به نفس در برقراری رابطه جنسی است. زیرا زنان به دلیل ظاهر واژن نمی توانند ارتباط جنسی برقرار کرده و در واقع خجالت می کشند. همچنین پوشیدن لباس های شنا، شلوار یوگا، لباس های جین نیز برای آنان دشوار است. همه این عوامل موجب شده است که زنان به دنبال یک روش درمانی برای از بین بردن لابیا بزرگ باشند که لابیاپلاستی یکی از بهترین درمان های مهم در این حوزه می باشد.

مزایای جراحی لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی سریع و راحت و بدون نیاز به بیهوشی می باشد ، از این رو به عنوان یک عمل سرپایی می توان از مزایای آن استفاده کرد و هرچه زودتر در صورت داشتن شرایط ایده آل ، نسبت به انجام آن اقدام نمود . امروزه علاوه بر زیبایی ظاهری که از اهمیت ویژه ای برای خانم ها برخوردار است ، زیبایی اندام و نواحی جنسی نیز از این قاعده مستثنا نیست . خانم های جوان و افرادی که زایمان متعدد در پی داشته اند می توانند بعد از افتادگی واژن و تیرگی بیش از اندازه آن نسبت به لابیاپلاستی و یا تنگ کردن واژن با لیزر اقدام نمایند . لابیاپلاستی احساس خوب یک رابطه زناشویی را به شما هدیه داده و در ایجاد و یا بالابردن عزت نفستان نقش به سزایی دارد .

زوج خوشحال

مزایای جراحی لابیاپلاستی شامل موارد زیر می باشد :

بزرگ بودن و دفرمه بودن لبه های واژن اس ناخوشایندی را در خانم‌ها ایجاد می‌کند که باعث می شود از عزت نفس و اعتماد به نفس پایینی برخوردار شوند. با انجام جراحی لابیاپلاستی احساس بهتری در خانم ها ایجاد می شود، زیرا زیبایی از مهم ترین فاکتور ها تاثیرگذار بر روی شخصیت خانم ها و حس اعتماد در آنها می باشد. به دنبال افزایش اعتماد به نفس جنسی کیفیت روابط زناشویی نیز بهبود یافته و باعث می شود که لذت بیشتری از انجام آن ببرید. با انجام لابیاپلاستی واژن کاملا متقارن شده و ظاهر نامرتب آن که ایجاد خجالت و شرم در خانم ها می نماید. لابیاپلاستی بهترین تکنیک برای ایجاد احساس خوب و رضایت از اندام جنسی می باشد، این مسئله باعث می شود که تمایل خانمها برای پوشیدن لباسهای زیر مختلف بیشتر شده و پوشش زیبا تر نسبت به گذشته داشته باشند.

یکی از بزرگترین مشکلاتی که در زندگی زناشویی افراد مختلف دیده می شود، کم بودن میل جنسی و یا عدم برقراری رابطه صمیمانه در این خصوص می باشد. در صحبت های خانم ها که از داشتن آلت تناسلی زیبا محروم هستند شنیده می شود که به دلیل تیرگی و ظاهر نازیبا در ناحیه تناسلی از لمس کردن آن توسط شریک جنسی خود احساس شرم و ناراحتی می نمایند. همچنین تمایل جنسی در خانم ها که از این مشکل رنج می برند به مرور زمان کمتر شده و علاقه‌ای به برقراری رابطه جنسی ندارند. چرا که در حین انجام روابط عاشقانه بیشترین تمرکز شان بر روی تیره بودن و ظاهر نامناسب واژن می باشد، از این رو نه تنها خودشان لذتی است برقراری رابطه نمی برند، بلکه این احساس را به همسر خود نیز منتقل می نمایند. لابیاپلاستی کمک می کند که زیبایی واژن باز گردد و در نتیجه باعث ایجاد احساس بهتر و افزایش میل جنسی شود.

آویزان بودن لابیا مینور در ناحیه واژن به مرور زمان و با تغییرات هورمونی و یا در اثر برخی از عوامل مانند مصرف قلیان و سیگار و یا اصلاح ناملایم توسط ژیلت و کندن نا صحیح موها، این ناحیه دچار تیرگی نا خوشایندی می‌شود، که باعث می شود پوست واژن تیره تر از گذشته با ظاهری نامطلوب به نظر بیاید. استفاده از انواع کرم ها و یا شوینده های روشن کننده تاثیری در رفع تیرگی لابیا نداشته و همین مسئله باعث می شود که فرد احساس خوبی نسبت به اندام خصوصی خود نداشته باشد. از مهم‌ترین مزایای لابیاپلاستی از بین بردن تیرگی ها در ناحیه واژن می باشد که باعث می شود ظاهر آن زیبا و جوان بارنگ طبیعی پوست به نظر بیاید.

با انجام این عمل زیبایی بوی نامطبوع و رطوبت بیش از اندازه در ناحیه تناسلی از بین می رود و علاوه بر آن نظافت ناحیه تناسلی نسبت به گذشته راحت تر خواهد شد. وجود لابیا در ناحیه تناسلی باعث می شود که ترشحات واژن در اطراف آن باقی بماند و به خوبی از بدن خارج نشود در نتیجه ایجاد بوی نامطبوع را در بر خواهد داشت که بسیار آزار دهنده خواهد بود همچنین رطوبت واژن زیاد خواهد شد و بعد از هر بار استحمام و یا استفاده از توالت رطوبت زیادی در سطح واژن باقی می ماند که این مساله خود عاملی برای رشد انواع قارچ ها در ناحیه تناسلی می باشد . با لابیاپلاستی به راحتی می توانید این عوارض را کاهش و یا از بین ببرید

این روزها عمل لابیاپلاستی بسیاری از دختران و زنان را به خود علاقه مند کرده است و به عنوان یک عمل زیبایی متقاضیان بسیاری را به خود جلب نموده است همچنین این عمل برای ایجاد جوانسازی کاربرد دارد چرا که ظاهر افتاده و آویزان واژن را از بین برده و کاملاً شاداب و جوان خواهد نمود ممکن است به همراه لابیاپلاستی مقداری فیلر و یا چربی نیز به ناحیه واژن تزریق شود تا جوان سازی به صورت کامل ایجاد شود همانطور که می دانید عواملی مانند بالا رفتن سن و داشتن بارداری های متعدد تاثیر بسزایی در افتادگی ظاهر واژن خواهد داشت

احساس فشردگی لابیا در ناحیه واژن آزاردهنده و دردناک خواهد بود که این عارضه بعد از پوشیدن لباس زیر تنگ و یا شلوار های ورزشی ایجاد می شود همچنین علاوه بر احساس فشار در این ناحیه فرد شاهد بیرون زدگی لابیا از لباس زیر و یا مایو خواهد بود که این اتفاق ناخوشایند به نظر می رسد، همچنین احساس درد در زمان ورزش و یا دوچرخه سواری و یا از سواری وجود دارد، که در این صورت انجام جراحی لابیاپلاستی توصیه می شود تا این مشکل به صورت کامل برطرف شود . استفاده از پدهای روزانه برای کاهش احساس درد در زمان پوشیدن لباس زیرهای تنگ به عنوان درمان موقتی برای این مشکل پیشنهاد می شود .

علت بزرگ بودن لابیا

در بسیاری از موارد، علت بزرگ بون لابیای مینور، ژنتیکی و مادرزادی می باشد و این افراد دارای لابیای بزرگتر از سایر افراد هستند. در طول زندگی یک خانم عواملی وجود دارند که باعث بزرگ شدن لابیای مینور می شوند که عبارتند از:

تغییرات هورمونی ناشی از بلوغ

بعد از بلوغ هورمون های بدن دچار تغییراتی می شود که در پوست ،مو و سایر اندام های بدن محسوس خواهند بود. بزرگ شدن و بیرون زدگی نواحی تناسلی بسیار شایع و معمول است.

بارداری و زایمان

بارداری به همراه خود تغییرات بسیاری را به ارمغان می آورد که ایجاد لک های پوستی و بزرگی لابیامینور از شایع ترین آن ها می باشد . از این رو تعدد در بارداری و زایمان این عارضه را تشدید می نماید.

یائسگی

یائسگی نیز از عواملی است که در سنین بالاتر باعث افتادگی و بزرگ شدن واژن می شود و پوست این بخش را تحت تاثیر قرار می دهد .

چاقی و اضافه وزن

افزایش وزن و چاقی عامل بسیار مهمی است که باعث ایجاد بزرگی و بیرون زدگی لابیا می شود .

روش های جراحی لابیاپلاستی

در این جراحی با ایجاد برش در بخش لابیاماژورها سایز آن ها را کاهش می دهند و نیز افتادگی و شل شدگی آن ها نیز برطرف می نمایند.

لابیاپلاستی با دو تکنیک قابل انجام است که برای مراجعین با توجه به شرایط آن ها در نظر گرفته می شود ، استفاده از تیغ های جراحی برای ایجاد بخیه از تکنیک هایی است که باعث می شود سرعت و دقت بیشتری در زمان عمل لحاظ شود و نخ های بخیه روند جراحی را پیش می برند. در برخی از موارد، لیزر مورد استفاده قرار می گیرد. به روش دوم، لابیاپلاستی با لیزر گفته می شود.

جراح با توجه به براساس تکنیک های مختلف انجام خواهد شد که در ادامه به این تکنیک ها خواهیم پرداخت.

از مهم ترین تکنیک هایی که در اغلب جراحی های لابیاپلاستی بکار گرفته می شود، می توان موارد زیر را نام برد:

تکنیک  Seculped linear

در این تکنیک برش ها با استفاده از تیغ های جراحی انجام می شود. برش ها بر نواحی اضافی لابیاها متمرکز است تا بخش های اضافی از تنه اصلی جدا شود. سپس در ادامه برای بستن محل برش ها از انواع نخ های بخیه استفاده می کنند. خوش بختانه این نخ های بخیه بالاترین سازگاری را با بدن افراد دارند و موجب بروز واکنش و حساسیت نمی شوند. به همین دلیل این تکنیک هیچ خطری برای زنان ندارد.

میزان برش ها نیز براساس میزان برجستگی های لابیاماژورها زده می شود. پزشک جراح تلاش می کند که مقدار لازم از بافت لابیاها برداشت شود تا فرم کلی واژن را بهتر کند. به همین دلیل توصیه می شود که به تخصص و تجربه جراح تان اعتماد داشته باشید و روند جراحی را کاملاً به وی بسپارید.

تکنیک V-Wedge resection

این تکنیک در مواردی کاربرد دارد که قرار است بخش کمی از بافت لابیاماژورها برداشته شود. نوع برش به شکل V است. یکی از مزایایی که این تکنیک نسبت به سایر روش های جراحی لابیاپلاستی دارد، آسیب نرساندن به اعصاب حسی در نواحی مختلف واژن و لابیاماژورها است. از سوی دیگر نتایجی که در پی این جراحی حاصل می شود بسیار طبیعی تر از سایر روش ها است.

به دلیل این که میزان برش در این تکنیک بسیار کم است، طبیعی است که میزان خونریزی، میزان زخم و نیز دوره نقاهت کوتاه تری بعد از انجام این تکنیک جراحی خواهید داشت.البته باید در نظر داشت که این تکنیک برای کسانی که با مشکلات محدودی در بخش واژینال خود مواجه هستند گزینه خوبی است.

تکنیک  Z-Plasty Technique

برخلاف تکنیک قبلی که بخش های محدودی از بافت لابیاماژورها برش می خوردند، در تکنیک Z-Plasty Technique میزان برش ها بیشتر و تغییرات گسترده تر است.

در پایان روند جراحی لابیاپلاستی با این تکنیک شاهد هستیم که نتیجه جراحی به شکل Z فرم می گیرد.

این تکنیک به دلیل برش های زیاد و تغییرات عمده ای که در بخش لابیاها ایجاد می کند بهترین گزینه برای زنانی است که لابیاهایشان سایز بسیار بزرگی دارد و باید تغییرات جدی تری در بخش واژینال آن ها ایجاد کرد. در نهایت به این مساله خواهیم رسید که انتخاب روش جراحی لابیاپلاستی یا جراحی تنگ کردن واژن بعد از انجام معاینات و بررسی های دقیق و با توجه به شرایط فیزیکی مراجعه کننده تعیین می شود و تصمیم گیری نهایی توسط جراح انجام می گردد.

بهترین تکنیک لابیاپلاستی کدام است ؟

همانطور که اشاره شد لابیاپلاستی روش های متفاوتی دارد. اینکه یک فرد کدام روش را انتخاب می کند بسیار به شرایط واژن و همچنین انتظارات وی از این عمل جراحی بستگی دارد. روش تریم یا اصلاح که ساده ترین روش لابیاپلاستی معمولا برای افرادی انجام می شود که دارای لابیاهای بسیار تیره هستند.  زیرا برش در این نوع روش، موجب می شود که لبه لابیا کاملا بریده شده و در نتیجه مناطق تیره از بین بروند. اما در این روش قسمت زیادی از لابیا برداشته شده و ممکن است واژن حالتی مصنوعی پیدا کند. البته این حالت بسته به میزان تیرگی های لابیا نیز دارد. در روش گوه به دلیل اینکه برش در نواحی داخلی لابیا انجام می شود، لبه های لابیا حفظ شده و واژن ظاهر طبیعی تری دارد. اما این روش برای افرادی که دارای لابیا های تیره هستند مناسب نمی باشد، و بیشتر برای افرادی است که دارای لابیاهای بسیار بزرگ و نامتقارن هستند. بنابراین بسته به شرایط فرد انتخاب روش لابیاپلاستی نیز می تواند متفاوت باشد.

عوارض جراحی لابیاپلاستی

خارش: که نشان دهنده بهبود محل برش و بخیه ها می باشد و در این مورد نگرانی وجود ندارد.

درد: به مدت 2-3 روز، که بعد از مصرف قرص های مسکن تسکین می یابد. درد در هنگام رابطه جنسی نیز ممکن است وجود داشته باشد.

تورم: در ناحیه عمل که ممکن است به مدت 1 ماه طول کشیده و به تدریج از تورم کاسته شود. این مورد نیزکاملا طبیعی بوده و نگران کننده نمی باشد.

صحبت های دکتر فرح ابطحی در خصوص عوارض جراحی لابیاپلاستی

 • عفونت واژن بعد از عمل که ناشی از خشک و تمیز نگه نداشتن جای بخیه ها می باشد.
 • باز شدن بخیه ها بعد از انجام لابیاپلاستی در صورت عدم داشتن مهارت در جراح
 • متقارن نشدن لابیا بعد از انجام عمل لابیاپلاستی به علت ضعف و عدم مهارت جراح
 • آسیب عصب کلیتوریس هنگام جراحی و کاهش میل جنسی به علت عدم مهارت و بی تجربگی جراح

برای پیشگیری از این عوارض، لازم است عمل لابیاپلاستی نزد پزشک شناخته شده و ماهر که سابقه عمل های موفق و متعدد در رزومه خود دارد، صورت بگیرد.

تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی

یکی از نگرانی های رایج زنانی که علاقمند به یادگیری بیشتر در مورد لابیاپلاستی هستند این است که آیا این روش بر احساس یا عملکرد ناحیه تأثیر می گذارد و لذت فعالیت جنسی را کاهش می دهد. خوشبختانه، عمل جراحی لابیاپلاستی هیچ تاثیری بر احساس یا عملکرد جنسی ندارد. این به این دلیل است که این روش بسیار سطحی انجام می شود و فقط روی پوست و مخاط زیرین تأثیر می گذارد. اعصاب تأمین کننده این ناحیه در اعماق لگن واقع شده اند و در حین عمل تحت تأثیر قرار نمی گیرند. بنابراین، احساس و عملکرد جنسی حفظ می شود. مزیت دیگر این جراحی این است که برای زنانی که تحت عمل جراحی لابیاپلاستی قرار می گیرند، به دلیل بزرگ شدن لب های آن ها باعث ایجاد درد یا ناراحتی در حین رابطه جنسی می شود، کاهش اندازه لبیا در طی این روش باید رابطه جنسی را راحت تر و لذت بخش تر کند. بهترین جراح زیبایی زنان، با در نظر گرفتن آناتومی و اهداف فردی، یک برنامه جراحی دقیق و شخصی با هر بیمار تشکیل می دهد. بیماران در طول این عمل حساس تحت تأثیر رفتار مهربان و آرامش بخش قرار می گیرند و مهارت های جراحی فوق العاده و لمس ملایم او ضمن حفظ احساس و عملکرد، نتیجه زیبایی زیبایی را تضمین می کند.

یکی دیگر از نگرانی های رایج زنان در مورد محل اسکار جراحی خود پس از لابیاپلاستی است. برخی از بیماران نگران هستند که جای زخم برای خود یا شریک زندگی آن ها بسیار واضح باشد یا اینکه در حین مقاربت باعث درد شوند. بنابراین جراح در ارزیابی بیمار قبل از جراحی دقیق و دقیق است و اطمینان حاصل می کند که دقیقاً می داند چه مقدار بافت برداشته می شود و جای زخم در کجا قرار می گیرد. جای زخم جراحی روی سطح داخلی لبیا قرار می گیرد و خط بخیه دور از دهانه واژن قرار دارد. این قرار دادن عمدی و دقیق نه تنها زخم را تا حد ممکن نامرئی می کند، بلکه سوزش در برابر لباس یا حین مقاربت را نیز به حداقل می رساند. معمولاً توصیه می کند که بیماران حدود سه هفته پس از جراحی برای از سرگیری ورزش های سبک و شش هفته برای انجام فعالیت جنسی منتظر بمانند تا به بافت ها زمان لازم برای ترمیم داده شود.

بیمارانی که لابیاپلاستی را مورد بررسی قرار می دهند اغلب نگرانی های زیادی دارند از جمله مواردی که در این پست به آنها پرداخته شده است، از نگرانی در مورد عملکرد جنسی گرفته تا جای زخم تا بهبودی. ضروری است که هر بیمار یک جراح پلاستیک دارای مجوز هیئت مدیره پیدا کند که احساس می کند به خواسته ها و خواسته های او گوش می دهد. بیماران باید زمان خود را صرف تحقیق در مورد جراحان زیبایی زنان کنند تا اطمینان حاصل شود که دارای مجوز از هیئت مدیره هستند، تجربه کافی دارند و قبل و بعد از تصاویر بیماران واقعی که با آن ها کار کرده اند و به نتایج عالی رسیده اند. در انجام عمل های لابیاپلاستی بسیار ماهر و با تجربه است و به طور مداوم نتایجی را برای بیماران خود ایجاد می کند. علاوه بر این، دکتر فرح ابطحی به عنوان یکی از معدود جراحان زیبایی زنان در این منطقه که در این روش مجرب هستند، موقعیت منحصر به فردی برای درک خواسته ها و نگرانی های بیماران زن خود دارد. او به طور گسترده به صورت تک به تک با هر بیمار ملاقات می کند تا اطمینان حاصل کند که خواسته های آن ها را قبل از شخص دیگر کاملاً درک کرده است. او قبل از ایجاد یک برنامه جراحی شخصی برای دستیابی به این اهداف، به طور گسترده به صورت فردی با هر بیمار ملاقات می کند و با هر بیمار طوری رفتار می کند که دوست دارد یک دوست یا یکی از اعضای خانواده اش تحت درمان قرار گیرد.

مراقبت های قبل از عمل لابیاپلاستی

قبل از لابیاپلاستی آزمایش شمارش کامل سلول های خونی ( CBC ) که برای بررسی سلامت عمومی، آنالیز گلبول های قرمز، گلبول های سفید و پلاکت ها، آنالیز بیماری هایی که روی سلول های خونی اثر می گذارند مانند کم خونی، اختلالات انعقادی خون وتعیین کننده تالاسمی مینور است، انجام می شود. این آزمایشات از مهم ترین اقدامات قبل از لابیاپلاستی می باشد. سایر مراقبت های مهم در زیر اشاره شده است :

سابقه پزشکی

بررسی سوابق پزشکی

بیمار باید پزشک متخصص را از سوابق بیماری و پزشکی خود مطلع سازد. اگر بیمار مبتلا به تبخال یا زگیل تناسلی است باید با پزشک خود در میان بگذارد، زیرا قبل از انجام لابیاپلاستی باید زگیل یا تبخال تناسلی رفع شود.

افرادی که پوست حساسی دارند باید یک ماه قبل از لابیاپلاستی از مصرف هرگونه لوسیون، پماد و کرم در ناحیه تناسلی یا اطراف آن خودداری کنند زیرا امکان دارد پوست آن ها نسبت به این مواد آلرژی داشته باشد و باعث ایجاد مشکلاتی شود.

انجام آزمایشات لازم

شخصی که می خواهد لابیاپلاستی انجام دهد باید هموگلوبین بالاتر از ۱۰ داشته باشد و آزمایش انعقاد خون او هم باید نرمال باشد.آزمایش خون باید ۷ تا ۱۰ روز قبل از عمل لابیاپلاستی انجام شود.

عمل لابیاپلاستی برای افراد باردار، باعث ایجاد خطر برای مادر و جنین می شود به دلیل این که در زمان بارداری خون رسانی به ناحیه لگن زیاد می شود و به همین دلیل فرد باید از لحاظ بارداری بررسی شود.

تست بارداری
ژیلت

اصلاح ناحیه تناسلی

در روز جراحی استحمام کنید و ناحیه تناسلی را اصلاح نمایید .

سه روز قبل از عمل لابیاپلاستی باید از برقراری رابطه جنسی اجتناب کرد.

یک هفته قبل از لابیاپلاستی می بایستی از استخر رفتن و نشستن در وان حمام خودداری کرد و به بهداشت ناحیه تناسلی اهمیت زیادی داد.

قطع مصرف دخانیات

یک هفته قبل از لابیاپلاستی باید از مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی اجتناب کرد و مصرف داروهای رقیق کننده خون و ضد التهاب نظیر پراسوگرل ها، آسپرین، کلوپیدوگرل‌ها، پراسوگرل‌ها، پرزانتین، هپارین‌ها، زارلتو، پراداکسا و دیگر داروهای رقیق‌کننده‌ خون و همچنین داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی نباید مصرف شوند و بایستی قطع گردند. برای قطع مصرف داروها حتما باید با پزشک مشورت شود.

سیگار ممنوع

مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی

انجام مراقبت های قبل و بعد از جراحی لابیاپلاستی از اهمیت زیادی برخوردار است ، نتایج عمل بعد از دوران نقاهت نمایان می شوند و در صورتی که شما دستورات و توصیه های جراح را به خوبی انجام ندهید ، ممکن است آسیب هایی به ناحیه تناسلی وارد شود که نتیجه ی جراحی را تحت تاثیر قرار دهد . به خصوص زمانی که جراحی لابیاپلاستی با سایر اعمال زیبایی واژن مانند جراحی تنگ کردن واژن همراه باشد . به طور مثال نگهداری از بخیه ها به خوبی از مهم ترین مواردی است که پزشک توصیه اکید بر خشک نگه داشتن آن دارد . از این رو نیاز است که بعد از هر بار شستشوی واژن با استفاده از باد سشوار این ناحیه را کاملا خشک کنید تا مانع از بروز عفونت و ایجاد رطوبت در ناحیه تناسلی باشید. همچنین استفاده از لباس های مناسب و توالت فرنگی نیز حائز اهمیت است . از این رو نیاز است تا شما با دقت و صبوری دوران نقاهت بعد از لابیاپلاستی را پشت سر بگذارید تا بعد از پایان این دوره دچار مشکلات نشوید. برای کاهش درد، تا 3 روز بعد از جراحی میتوان از مسکن استفاده کرد و رعایت نکات زیر ضروری می باشد:

عکس لابیا
 • تمیز نگه داشتن ناحیه تناسلی
 • استفاده از کمپرس یخ برای کاهش درد و تورم در اولین روز بعد از عمل
 • خودداری از پوشیدن لباس های تنگ
 • عدم استحمام تا 48 ساعت بعد از انجام عمل
 • خود داری از لمس و ضربه زدن به محل جراحی
 • انجام استحمام طولانی، نشستن در وان حمام و استفاده از استخر تا بهبودی کامل، ممنوع می باشد.
 • عدم انجام ورزش های سنگین تا بهبودی کامل
 • عدم انجام فعالیت جنسی، 6-8 هفته بعد از عمل جهت پیشگیری از باز شدن زخم

گاهی اوقات همراه با عمل لابیاپلاستی، عمل زیبایی کلیتوریس نیز انجام می شود که باعث ایجاد تقارن در لابیا مینور و کلیتوریس می شود. در طی عمل زیبایی کلیتوریس، کلاهک روی کلیتوریس کنار زده شده که باعث ارگاسم بهتر در خانم ها شده و زیبایی واژن را افزایش می دهد.

تکنیک هایی که در این جراحی بکار گرفته می شود از تعدد و تنوع برخوردار است. به همین دلیل بر حسب شرایط جسمانی افراد و نیز مشکلاتی که تجربه می کنند یکی از انواع تکنیک ها را مورد استفاده قرار می دهند.

جراحی لابیاپلاستی بهتر است یا لابیاپلاستی با لیزر؟

لابیاپلاستی با لیزر

جراحی لابیاپلاستی با لیزر دارای سرعت بیشتر برای ایجاد برش و تغییرات در ناحیه تناسلی می باشد .

عمل لابیاپلاستی با لیزر، احتیاج به بستری نداشته و عمل سرپایی به شمار می رود. خونریزی نداشته و معمولا نیازی به بخیه نزدن نیست. همچنین، برش لابیا با ظرافت بیشتری انجام می گیرد. زمان بهبودی بیمار، بسیار سریع تر می باشد.

لابیاپلاستی با جراحی

سرعت برش در روش جراحی کند تر بوده و امکان دارد که زمان جراحی بیشتر شود .

عمل لابیاپلاستی با جراحی نیاز در اتاق عمل انجام می شود، پس نیاز به بیهوشی داشته  و فرد در بیمارستان بستری می ماند، خونریزی و بخیه به طور حتم وجود دارد و ترمیم بعد از عمل، ممکن است طولانی تر باشد.

توضیحات بیشتر دکتر فرح ابطحی در خصوص تفاوت لابیاپلاستی با لیزر و جراحی

عکس بلندگو

بهترین جراح لابیاپلاستی کیست؟

بهترین جراح لابیاپلاستی برای خانم‌ها کسی است که اطلاعات و تجربه کافی در خصوص اهمیت زیبایی ناحیه تناسلی برای خانم ها را در اختیار داشته باشد . چرا که جراحی لابیاپلاستی نیاز به هنر و تجربه از جانب جراح دارد که ظاهر زیبا و فرم ایده آل در ناحیه تناسلی ایجاد نماید، همان طور که بیان شد، داشتن یک واژن زیبا حس رضایت و اعتماد به نفس زیادی را در خانم ها ایجاد می کنند. که این مسئله تاثیر بسزایی در بهبود و سبک رابطه زناشویی خواهد داشت.

بهترین جراح برای لابیاپلاستی همه چیز را قبل از انجام جراحی مد نظر قرار داده و طی معاینه بالینی مشکلات ناحیه تناسلی را ارزیابی می نماید، ایشان با دقت به فرم بدن و تکیه بر مولفه های زیبایی نسبت به جراحی لابیاپلاستی اقدام می نماید و در نهایت ممکن است که با استفاده از چند تکنیک شما را به نتیجه ایده آل برساند.

بهترین جراح لابیاپلاستی با تکیه بر تجربه ای که در طی عمل های بیشمار داشته است تغییرات مورد نیاز و برش های لازم در لابیا مینور ایجاد خواهد کرد .بدین صورت پوست‌های آویزان و قسمت های بیرون زده از ناحیه تناسلی حذف شده و شکل بهتری نسبت به گذشته ایجاد می گردد. جراح خوب برای لابیاپلاستی در نظر دارد که علاوه بر ویژگی های ظاهری سلامت واژن نیز مد نظر قرار بگیرد و در حین جراحی کلیه موازین بهداشتی را رعایت نماید تا فرد بعد از عمل دچار مشکلاتی نظیر عفونت و یا خون مردگی در قسمت های جراحی نشود.

در طی جلسه مشاوره تمامی نیازهای شما یادداشت و اطلاعات کافی در زمینه نحوه جراحی و نتیجه آن به شما داده خواهد شد . همچنین محدودیت هایی که به صورت موقت بعد از جراحی لابیاپلاستی خواهید داشت، به شما متذکر می شود تا شما با آگاهی کامل نسبت به عمل زیبایی لابیاپلاستی اقدام نمایید.

بیمارانی که لابیاپلاستی را مورد بررسی قرار می دهند اغلب نگرانی های زیادی دارند از جمله مواردی که در این پست به آنها پرداخته شده است، از نگرانی در مورد عملکرد جنسی گرفته تا جای زخم تا بهبودی. ضروری است که هر بیمار یک جراح پلاستیک دارای مجوز هیئت مدیره پیدا کند که احساس می کند به خواسته ها و خواسته های او گوش می دهد. بیماران باید زمان خود را صرف تحقیق در مورد جراحان زیبایی زنان کنند تا اطمینان حاصل شود که دارای مجوز از هیئت مدیره هستند، تجربه کافی دارند و قبل و بعد از تصاویر بیماران واقعی که با آن ها کار کرده اند و به نتایج عالی رسیده اند. در انجام عمل های لابیاپلاستی بسیار ماهر و با تجربه است و به طور مداوم نتایجی را برای بیماران خود ایجاد می کند. علاوه بر این، دکتر فرح ابطحی به عنوان یکی از معدود جراحان زیبایی زنان در این منطقه که در این روش مجرب هستند، موقعیت منحصر به فردی برای درک خواسته ها و نگرانی های بیماران زن خود دارد. او به طور گسترده به صورت تک به تک با هر بیمار ملاقات می کند تا اطمینان حاصل کند که خواسته های آن ها را قبل از شخص دیگر کاملاً درک کرده است. او قبل از ایجاد یک برنامه جراحی شخصی برای دستیابی به این اهداف، به طور گسترده به صورت فردی با هر بیمار ملاقات می کند و با هر بیمار طوری رفتار می کند که دوست دارد یک دوست یا یکی از اعضای خانواده اش تحت درمان قرار گیرد.

همین حالا مشاوره آنلاین دریافت نمایید!!

سیستم مشاوره آنلاین ماوراطب پلی است برای ارتباط با دکتر فرح ابطحی که امکان مکالمه صوتی و تصویری برای شما عزیزان را فراهم نموده است . از طریق این سامانه می توانید مشاوره های غیر حضوری دریافت نمایید و همچنین نسخه و آزمایشات تجویزی را نیز به مراکز معتبر ارائه و دستورات لازم را انجام دهید .

دکتر فرح ابطحی به منظور کاهش ارتباطات غیر ضروری در دوران کرونا به این سامانه پیوسته اند و به شما مراجعین گرامی ارائه خدمات می نمایند .

گیف ماوراطب

در نهایت جراحی لابیاپلاستی یک جراحی زیبایی و عملکردی است که می تواند برای بسیاری از بانوان هم به لحاظ روحی و هم عملکردی سودمند باشد. بنابراین قبل از انجام این عمل زیبایی، در مورد روش مناسب خود با پزشک جراح مشورت کرده و در مورد انتظارات خود از نتیجه عمل صحبت کنید. در این صورت پزشک پس از معاینه شما، روش مناسب لابیاپلاستی را به شما پیشنهاد می دهد. انتخاب جراح مناسب نیز نکته مهم دیگری است که نباید از آن غافل بود. تجربه و مهارت جراح می تواند در مطلوبی نتایج موثر باشد. همچنین مراقبت های بعد از جراحی نیز گام مهمی در ایجاد نتایج بهتر و بهبودی سریع تر می باشد.

سوالات متداول در خصوص لابیاپلاستی

برچسب ها:
مقالات مرتبط
خشکی واژن؛ علت ها و علائم اصلی

خشکی واژن؛ علت ها و علائم اصلی

خشکی واژن یا آتروفی واژن، به نازک شدن، خشک شدن و التهاب دیواره های واژن گفته میشود که ممکن است زمانی رخ دهد که سطح هورمون...

رفع تیرگی واژن با لیزر

رفع تیرگی واژن با لیزر

تیرگی واژن یکی از مشکلاتی است که بیشتر خانم ها با آن همراه هستند، امروزه روش های بسیاری برای رفع تیرگی واژن ارائه می شود که...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

4 دیدگاه ها
 1. سلام خانم دکتر
  من دخترم 19 سالشه، می تونه اونم لابیاپلاستی انجام بده؟

  پاسخ
 2. دکتر لابیاپلاستی با لیزر انجام بدیم میتونیم بعدش رابطه جنسی داشته باشیم؟؟

  پاسخ
  • سلام بله اما بعد از دوماه حدودا می تونید این کارو انجام بدین

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *